دانشگاهیان واحد کازرون:بسیج اساتید پیشتاز تولید قدرت اجتماعی در جامعه باشد
Posted on تیر 01, 1397 13:06

استادان، کارکنان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی کازرون اعلام کردندکه بسیج استادان می‌تواند پیشتاز تولید قدرت اجتماعی برای نظام الهی جمهوری اسلامی باشد.
دانشگاهیان واحد کازرون:بسیج اساتید پیشتاز تولید قدرت اجتماعی در جامعه باشد

 

استادان، کارکنان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی کازرون اعلام کردندکه بسیج استادان می‌تواند پیشتاز تولید قدرت اجتماعی برای نظام الهی جمهوری اسلامی باشد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، در بیانیه دانشگاهیان کازرون به مناسبت روز بسیج اساتید آمده است: تاریخچه نامگذاری روز بسیج اساتید نشات گرفته از دیدار دوم تیر سال ۸۹ جمعی از استادان بسیجی با مقام معظم رهبری که با پیشنهاد یکی از استادان مبنی بر نامگذاری روز ۳۱ خرداد سالروز شهادت شهید چمران، به عنوان روز بسیج اساتید همراه بوده است و آیت الله خامنه ای با تایید این پیشنهاد، فرمودند این پیشنهاد در باره نامگذاری روز شهادت شهید چمران به نام روز بسیج اساتید به نظرم پیشنهاد معنی‌دار و پر مغزی است و متعاقب آن شورای عالی انقلاب فرهنگی در نشست۱۵ تیر ۱۳۸۹ با پیشنهاد سازمان بسیج اساتید مبنی بر نامگذاری ۳۱ خرداد مصادف با سالروز شهادت دکتر مصطفی چمران به نام روز بسیج اساتید موافقت کرد و بدین وسیله ۳۱ خرداد در تقویم رسمی کشور به عنوان روز بسیج اساتید ثبت شد.

هدف از نامگذاری تقویت ارزش ها و ایجاد آنها در حوزه‌ای مختلف بسیج استادان است و با این نامگذاری می‌توان فعالیت سالانه را ارزیابی و با عملکرد سال های قبل مقایسه کرد.

بسیج استادان می تواند پیشتاز تولید قدرت اجتماعی برای نظام الهی جمهوری اسلامی باشد. بسیج استادان در عینیت بخشیدن به آموزه‌های اسلام ناب محمدی می‌تواند نقش آفرین باشد، بسیج اساتید در فرایند ایجاد و پرورش قوه عاقله کشور می تواند تعیین کننده باشد. بسیج استادان شانیت مهمی در تربیت انسان هایی در طراز انقلاب اسلامی دارد و می‌تواند در درگیر کردن دانشگاه با مسائل و چالش‌های عمده کشور و حل عالمانه آنها پیشقدم باشد. بسیج استادان این ظرفیت را دارد که اصلاح و تحول و صیرورت درونی دانشگاه با عنایات حضرت احدیت و با کمک استادان به سرانجام برساند و در تولید علم مورد نیاز جامعه می تواند سهم بسزایی داشته باشد.

تلفیق روز شهادت شهید چمران و روز بسیج اساتید نمایانگر آن است که شهید چمران به عنوان یک نمونه کاملی از استاد بسیجی می‌تواند برای استادان بسیجی امروز دانشگاه‌ها، الگویی واقعی و تمام عیار برای ترکیب علم و عمل، سنت و تجدد و عشق و عقل باشد.

مقام معظم رهبری در مورد وظایف یک استاد بسیجی می فرمایند: وظیفه استاد بسیجی حضور به موقع، مخلصانه و تاثیرگذار در دانشگاه و پرورش انسان‌های دانشمند و با ایمان در تراز شهید چمران است.

استادان و کارکنان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی کازرون با گرامیداشت یاد و خاطره سالروز شهادت شهید چمران و تبریک روز بسیج اساتید و بیعت مجدد با حضرت امام و مقام منیع ولایت فقیه، اعلام می کنند.

امروز شاخص اصلی استادان ارزشی و بسیجی دانشگاه‌ها، ایستادگی قاطع در برابر دشمن، استکبارستیزی، مرز بندی شفاف با دشمنان انقلاب و دین، کار و تلاش علمی و پژوهشی، حاکم کردن روحیه مجاهدت و جهادی در همه فعالیت‌های علمی، حضور دائم و به هنگام و تقویت بصیرت در مجموعه دانشگاه، تبیین مسائل کشور، گره زدن تحقیقات دانشگاهی با صنعت و تجارت، قرارگرفتن کار علمی در خدمت نیازهای کشور، فعالیت‌های علمی ناظربه نیازهای کشور بودن از پیشرفت علمی برای گسترش زبان فارسی استفاده کردن، محیط دانشگاه کار اصلی خود دانستن، است و در تحقق این شاخص‌ها از هر کوششی دریغ نخواهند کرد و از همه دانشگاهیان می‌خواهند با عزم و اراده قوی و با توکل بر خدا و توجه به عنایات آن حضرت، در تحقق این شاخص‌ها که همگی بر گرفته از آموزه‌های اسلام و از منویات مقام معظم رهبری (زید عزه) است گام برداشته و به این وسیله دانشگاه را دانشگاهی اسلامی و مفید به حال جامعه قرار دهیم چرا که رشد و پیشرفت جامعه در گرو پیشرفت دانشگاه است.