سرمربی حلقه های صالحین سازمان بسیج اساتید فارس مطرح کرد: بسیج اساتید دانشگاه آزاد کازرون به عنوان کانون برتر استان معرفی شد
Posted on مرداد 24, 1394 10:24
    

مسئول کانون بسیج اساتید واحد کازرون با بیان اینکه بسیج اساتید کازرون حائز مقام برتر استان گردیده است گفت: این کانون از سال 81 تاکنون  همه ساله بعنوان کانون برتر استان بوده است.


    سرمربی حلقه های صالحین سازمان بسیج اساتید فارس مطرح کرد:  بسیج اساتید دانشگاه آزاد کازرون به عنوان کانون برتر استان معرفی شد

مسئول کانون بسیج اساتید واحد کازرون با بیان اینکه بسیج اساتید کازرون حائز مقام برتر استان گردیده است گفت: این کانون از سال 81 تاکنون  همه ساله بعنوان کانون برتر استان بوده است.

به گزارش خبرنگارخبرگزاری آنا، دکتر علی ابر عارف مسئول بسیج اساتید واحد کازرون از کسب رتبه برتراستان فارس توسط این کانون خبرداد و اظهارکرد: کانون بسیج اساتید کازرون با تلاش وهمت بالا توانسته از سال 81 تاکنون همه ساله عنوان کانون برتراستان را به خود اختصاص داده ودر سال 93 موفق به کسب مقام کشوری بوده است.

دکترعارف با اشاره به جایگاه و تاثیر اساتید دانشگاه در نگرش دانشجویان تاکید کرد: گسترش و تقویت بنیه انقلابی و اسلامی یکی از اهداف حلقه های صالحین بسیج اساتید است وبه همین منظور از مهر سال 93 تا اردیبهشت سال 94 بیش از 120 جلسه حلقه صالحین در دانشگاه آزاد کازرون برگزار شده است.

عضو شورای عالی بسیج اساتید دانشگاههای فارس تصریح کرد: اگراساتید بطورفرا گیروارد عرصه های فرهنگی اعتقادی شوند قطعا شاهد تحول و پیشرفت چشمگیر در چشم انداز فرهنگی در تمام عرصه ها اعم از فرهنگ مصرف، اقتصاد و کارآفرینی، فرهنگ همزیستی مسالمت آمیز و تحمل سخن مخالف و در یک کلام شکل دادن جامعه ای بر مبنای سبک زندگی اسلامی ایرانی خواهیم بود و از بسیاری افراط و تفریط ها جلوگیری خواهد شد.

عارف با بیان اینکه درسازماندهی اساتیدکانون بسیج واحد کازرون حدود 260 نفر از اساتید با ما همکاری دارند و در نشست ها و حلقه های صالحین شرکت می کنند اظهار داشت : اعضای فعال اساتیددر سامانه سازمان216 نفربطور رسمی ثبت شده اند که تعدادی از اساتید در مراکز و پایگاه های دیگر عضو هستند و امکان ثبت همزمان افراد در دو واحد وجود ندارد.

مسئول کانون بسیج اساتید دانشگاه آزاد کازرون به دیگر فعالیت های این کانون اشاره و ابراز داشت: تاکنون حدود 220 جزوه پیرامون مسائل بصیرتی، فرهنگی و اجتماعی توسط کانون بسیج اساتید به چاپ رسانده ایم و در اختیار اساتید و فعالین فرهنگی دانشگاه قرار گرفته است و از 31 مرداد تا 3 شهریورماه نیز دوره ای تحت عنوان بصیرتی، فرهنگی تربیتی در واحد کازرون برگزار می شود و اساتید 28 ساعت در کلاس های آموزشی شرکت خواهند کرد.

سرمربی حلقه های صالحین بسیج اساتید استان فارس در ادامه به تشکیل و راه اندازی حلقه های علمی با حضور اساتید و دانشجویان نخبه اشاره و خاطرنشان کرد: این حلقه ها بطور مرتب و هفتگی برگزار می شود و این گروه ها تفکیک در رشته های مختلف همچون برق، حقوق، دامپزشکی و... در جهت رفع دغدغه های بخش صنعت و جامعه متمرکز شده اند و با ایجاد پل ارتباطی با مراکز غیر دانشگاهی مانند نیروگاه سیکل ترکیبی، دادگستری و نیروی انتظامی، و نتیجه این جلسات در اختیار مراکزفوق قرار داده می شود.

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد کازرون در پایان گفت: از مسئولین سپاه و دانشگاه بابت همکاری هایشان در پیشبرد اهداف مجموعه مقدس بسیج تشکر می کنم و امیدوارم با استقبال بیش از پیش اساتید بتوانیم شاهد شکوفایی و تربیت هرچه بیشتر استعدادهای علمی و فرهنگی در دانشگاه ها باشیم.