ورود ﺳﻪشنبه ، 5 مرداد ، 1400
حداقل
جستجو
حداقل
آرشیو
حداقل
RSS

حداقل
اخبار و رویدادها
کد خبر: 935   |  دفعات بازدید : 477   |  نظرات : 0 RSS comment feed   |   نسخه چاپی   |   ارسال به دوستان  

امان الله کلانتری/یوم الله۱۳ آبان یکی از پایه های اصلی به ثمر نشستن انقلاب اسلامی بوده است

14 آبان, 1398

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کازرون گفت: اگر نبود اتفاقات ۱۳ آبان شاید انقلاب به ثمر نمی رسید و یا چنین استحکامی پیدا نمی کرد.

امان الله کلانتری/یوم الله۱۳ آبان یکی از پایه های اصلی به ثمر نشستن انقلاب اسلامی بوده است


عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کازرون گفت: اگر نبود اتفاقات ۱۳ آبان شاید انقلاب به ثمر نمی رسید و یا چنین استحکامی پیدا نمی کرد.

به گزارش خبرنگارخبرگزاری آنا از کازرون امان الله کلانتری در مراسم گرامیداشت روز ۱۳ آبان در واحد کازرون با اشاره به ۳ اتفاق مهم۱۳آبان در سالهای قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی گفت: ۱۳ آبان دارای اهمیت و ارزش ویژه ای است که نخستین حادثه در سال ۴۰ ۱۳ حضرت امام خمینی ره به خاطر ایجاد مصونیت قضایی نیروی های نظامی امریکا در ایران اعتراض کرد و ایشان را به ترکیه تبعید کردند و همچنین در سال ۱۳۴۲ آن پیشنهاد در مجلس سنا ایران تصویب و بصورت قانون در آمد و این امر موجب ناراحتی مردم اما در واقع باعث همبستگی و اتهاد بیشتری بین روحانیت، مردم و جامعه شد.

عضوهیئت علمی واحد کازرون بیان کرد: دولت شاهنشاهی در آن زمان هیچ اختیار و استقلالی از خود نداشت و تنها یک عنصر بود و از دولت وقت آمریکا دستور می گرفت و همین امر موجب نا رضایتی  کامل مردم از رژیم شده بود.

کلانتری گفت: حدثه دیگر سیزده آبان ۱۳۵۸ این بود که دانشجویان پیرو خط امام توانستند در یک اقدام شجاعانه به لانه جاسوسی آمریکا یورش برده و تمامی کارکنان و عوامل حاضر را به گروگان گرفته و حضرت امام خمینی ره در آن زمان فرمودند این یک کار انقلابی با ارزش و مورد تائید هست و می توان این اقدام بزرگ را انقلاب دوم در ایران محسوب کرد و از دانشجویان تقدیر و تشکر کردند.

وی افزود: ما باید در معرفی این روز تاریخی که حاصل ۳ اتفاق مهم در سالهای قبل از پیروزی و بعد از پیروزه انقلاب اسلامی بوده است تلاش کنیم و نسل جوان را از رشادتهای جوانان در آن

سالها آگاه سازیم.

به گزارش آنا از کازرون این مراسم با شکوه با حضور فرماندار، شهردار، دیگر مسئولان ادارات شهرستان، استادان ، دانشجویان از دانشگاههای آزاد اسلامی، علمی کاربردی، سلمان فارسی، پیام نور، فنی و حرفه ای خوهران کازرون با برنامه های متنوع در سالن اجتماعات واحد کازرون برگزار گردید. انتهای پیام/

گروه : عمومی  |   امتیاز : Article Rating|  
امان الله کلانتری/یوم الله۱۳ آبان یکی از پایه های اصلی به ثمر نشستن انقلاب اسلامی بوده استامان الله کلانتری/یوم الله۱۳ آبان یکی از پایه های اصلی به ثمر نشستن انقلاب اسلامی بوده استامان الله کلانتری/یوم الله۱۳ آبان یکی از پایه های اصلی به ثمر نشستن انقلاب اسلامی بوده استامان الله کلانتری/یوم الله۱۳ آبان یکی از پایه های اصلی به ثمر نشستن انقلاب اسلامی بوده است
امتیاز دهی
نظرات
در حال حاظر نظری وجود ندارد. اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر

دی ان ان