ورود دوشنبه ، 31 شهریور ، 1399
حداقل
جستجو
حداقل
آرشیو
حداقل
RSS

حداقل
اخبار و رویدادها
کد خبر: 925   |  دفعات بازدید : 826   |  نظرات : 0 RSS comment feed   |   نسخه چاپی   |   ارسال به دوستان  

معاون دانشگاه آزاد اسلامی کازرون/پدیده بدحجابی موجب انحراف فکری و افت تحصیلی دانشجویان می‌شود

15 مرداد, 1398

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کازرون گفت: پدیده بدحجابی در محیط دانشگاه موجب انحراف فکری و افت تحصیلی دانشجویان می‌شود.

معاون دانشگاه آزاد اسلامی کازرون/پدیده بدحجابی موجب انحراف فکری و افت تحصیلی دانشجویان می‌شود

 


معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کازرون گفت: پدیده بدحجابی در محیط دانشگاه موجب انحراف فکری و افت تحصیلی دانشجویان می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از کازرون، علی‌اکبر عارف صبح امروز در جلسه كرسی آزاداندیشی با عنوان نقش عفاف و حجاب در سلامت محیط دانشگاه اظهار کرد: بدحجابی موجب انحراف فکری و افت تحصیلی و دغدغه‌های فکری و خارج‌شدن از مسیر و مباحث علمی دیگر دانشجویان می‌شود و این به معنی ضایع‌شدن حقوق دیگران است.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کازرون گفت: رعایت‌کردن حجاب در محل زندگی و تحصیل می‌تواند آثار مثبتی در سرنوشت و آینده خود و دیگر افراد جامعه داشته باشد، وقتی محیط سالم باشد دانشجو نگاهش به مباحث علمی است؛ اما اگر جذابیت‌های غیرعلمی و کاذبی وجود داشته باشد توجه و تمایل وی به انحراف می‌رود و از ریل و هدف اصلی خارج می‌شود.

ابرهیم كلانتری استاد دانشگاه آزاد اسلامی واحد کازرون هم در این نشست گفت: کرسی‌های آزاداندیشی با موضوع حجاب و عفاف بسیار مهم و پرچالش است و همیشه همراه با مشارکت حداکثری صورت می‌گیرد.

این استاد تاریخ اسلام گفت: امیدوارم دانشجویان و مسئولان دانشگاه با نگاهی باز به این امر مهم توجه کنند که نتیجه‌بخش باشد و ما پاسخگوی آسیب‌های مربوطه در دانشگاه و جامعه هستیم و اگر گام مثبت و امتیازی هم در این مسیر صورت گیرد ما هم سهیم در عمل مثبت خود هستیم.

دانشجوی موافق حجاب نیز در این نشست گفت: حجاب در لغت به معنی پرده‌افكندن و حائل قراردادن میان دو چیز است كه امروزه به پوشش ظاهری زنان اطلاق می‌شود و عفاف به معنی خودنگهداری و بازداشتن نفس از محرمات و خواهش‌های شهوانی انسان است، عفیف كسی است كه تلاش می‌كند خود را از انجام گناه در مقابل عوامل بیرونی و درونی محافظت کند و عفاف تنها به پوشش و ظاهر خلاصه نمی‌شود؛ چراكه مقابل هر چیزی كه زمینه گناه را برای ما مهیا كند، باید عفیف بود. عفت در نگاه، عفت ذهن، عفت گفتار، عفت در رفتار و معاشرت، عفت در زیستن و عفت در پوشش بسیار مهم است.

محمد انصاری افزود: عفاف و حجاب رابطه مستقیم با هم دارند و هركدام دیگری را تقویت می‌كند به همین دلیل انسان میل به انجام گناه ندارد و دوری می‌کند، حجاب و عفاف فقط برای زنان نیست بلكه مردان هم باید آن را رعایت کنند تا شاهد آثار مثبت و فراگیر آن در جامعه باشیم؛ اما حساسیت و تأكید رعایت آن از سوی زنان بیشتر است؛ چراكه این زیبایی‌ها در زنان بیشتر است و زن نماد زیبایی خلقت است و این زیبایی هم در درون و هم در برون او وجود دارد.

این دانشجوی موافق پوشش و حجاب تصریح کرد: رعایت حجاب و عفاف در محیط دانشگاه ثمره مثبتی دارد، دانشگاه محیطی جوان‌پرور، باانرژی و بانشاط بوده كه مرتبط به فكر و اندیشه است و نقش تأثیرگذاری در وضعیت مدیریت و آینده كشور دارد؛ بنابراین همه دلسوزان به آن امید دارند و نیز دشمنان به آن چشم طمع دوخته‌اند و نكته حائز اهمیت این است كه یك جوینده علم در صورتی می‌تواند متمركز در درس و فعالیت علمی باشد كه به دور از مسائل حاشیه‌ای قرار داشته باشد. از مهم‌ترین این مسائل بروز رفتارهای جنسی است كه مانع كار و تلاش علمی مفید است.

انتهای پیام/۴۱۰۳/۴۰۶۲/

 

گروه : عمومی  |  
معاون دانشگاه آزاد اسلامی کازرون/پدیده بدحجابی موجب انحراف فکری و افت تحصیلی دانشجویان می‌شود
امتیاز دهی
نظرات
در حال حاظر نظری وجود ندارد. اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر

دی ان ان