ورود شنبه ، 14 تیر ، 1399
حداقل
جستجو
حداقل
آرشیو
حداقل
RSS

حداقل
اخبار و رویدادها
کد خبر: 816   |  دفعات بازدید : 657   |  نظرات : 0 RSS comment feed   |   نسخه چاپی   |   ارسال به دوستان  

الوانی تأکید کرد: بازشناسی دستاوردهای ۱۳ آبان برای نسل جوان سرپرس

12 آبان, 1397

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد کازرون بخشی از وقایع ۱۳ آبان را تشریح و از عموم مردم و خانواده بزرگ دانشگاه برای حضور در راهپیمایی این روز ملی دعوت کرد.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد کازرون بخشی از وقایع ۱۳ آبان را تشریح و از عموم مردم و خانواده بزرگ دانشگاه برای حضور در راهپیمایی این روز ملی دعوت کرد.
الوانی تأکید کرد: بازشناسی دستاوردهای ۱۳ آبان برای نسل جوان  سرپرس

 

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد کازرون بخشی از وقایع ۱۳ آبان را تشریح و از عموم مردم و خانواده بزرگ دانشگاه برای حضور در راهپیمایی این روز ملی دعوت کرد.

جمال‌الدین الوانی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا در کازرون، در‌خصوص اهمیت ۱۳ آبان اظهار کرد: در ۱۳ آبان سه رویداد تاریخی وجود دارد؛ یکی تبعید حضرت امام(ره) به ترکیه در سال ۱۳۴۳ و دیگری تظاهرات دانش‌آموزان در سال ۱۳۵۷ و نیز تسخیر لانه جاسوسی در سال ۱۳۵۸ به دست  دانشجویان مسلمان پیرو خط امام که این روز به‌نام روز ملی مبارزه با استکبار معرفی شده است؛ البته مبارزه با استکبار به زمان و مکان خاصی مربوط نیست و مبارزه باید تا مستکبر وجود دارد همواره وجود داشته باشد؛ اما روز ۱۳ آبان نماد مبارزه  با استکبار است.

وی علت تبعید امام خمینی (ره) را پیشگیری از افشاگری‌ها و اتحاد بین ملت و امام ذکر کرد و گفت: مقابله با ظلم و ستم دولت پهلوی و شخص شاه، مخالفت با کاپیتولاسیون و مبارزه با استکبار جهانی، دولت ستمشاهی را مجبور کرد تا ایشان به کشور ترکیه تبعید شود و تحت نظارت بیشتر باشد.

سرپرست واحد کازرون درخصوص نقش دانش‌آموزان در ۱۳ آبان ۵۷ و شعله‌ور ساختن انقلاب اسلامی به رهبری حضرت امام(ره) اظهار کرد: حرکت دانش‌آموزان در ۱۳ آبان موجب شد تا امام در پیامی به همین مناسبت، فرمودند عزیزان من صبور باشید که پیروزی نهایی نزدیک است و خدا با صابران است. ایران امروز جایگاه آزادگان است من از این راه دور، چشم امید به شما دوخته‌ام و صدای آزادی‌خواهی و استقلال‌طلبی شما را به گوش جهانیان می‌رسانم.

الوانی در پاسخ به اینکه سقوط سفارت آمریکا در ۱۳ آبان ۵۸ چه تأثیری در نگاه جهانی به آمریکا داشته است، گفت: تسخیر سفارت آمریکا ابهت و توان سیاسی و نظامی  آمریکا را از بین برد و این خفت تا ابد در کارنامه سیاه آمریکا ماندگار است. با تسخیر لانه جاسوسی و کشف اسناد موجود در سفارتخانه و اثبات خیانت این افراد و گروه‌ها  و حذف آنان از صحنه سیاسی، انقلاب و نظام از استحکام بیشتری برخوردار شد.

وی افزود: ۱۳ آبان یکی از شعائر الهی است و تعظیم شعائر الهی از تقوای قلب ناشی می‌شود و من یعظم شعائرالله فانها من تقوی القلوب (سوره حج آیه ۳۲) پس بزرگداشت ۱۳ آبان بزرگداشت علل محدثه انقلاب است. باید دستاوردهای ۱۳ آبان برای نسل جوان اعم از دانش‌آموزان و دانشجویان بازشناسی کرد و ۱۳ آبان و رویدادهای آن به‌عنوان یک الگو انقلاب معرفی کرد.

سرپرست واحد کازرون رابطه بین قیام ۱۵ خرداد ۴۲ و رویداد ۱۳ آبان ۴۳  را متصل و زنجیروار بیان کرد و  گفت: قیام ۱۵ خرداد، رژیم ستم‌شاهی را سخت برآشفته کرده بود و چون نمی‌توانستند قیام توده مردم به رهبری امام خمینی(ره) را مهار کنند تنها راهی که خیال می‌کردند با آن، می‌توانند قیام را خنثی کنند، تبعید حضرت امام(ره) به ترکیه بود که در سحرگاه روز ۱۳ آبان با حمله به منزل حضرت امام در قم، ایشان را دستگیر و با یک هواپیمای نظامی امام را به ترکیه منتقل کردند.

انتهای پیام/۴۰۶۲/خ

 

گروه : عمومی  |   امتیاز : Article Rating|  
الوانی تأکید کرد: بازشناسی دستاوردهای ۱۳ آبان برای نسل جوان  سرپرس
امتیاز دهی
نظرات
در حال حاظر نظری وجود ندارد. اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر

نام

ایمیل

وب سایت

دی ان ان