ورود ﺳﻪشنبه ، 5 مرداد ، 1400
حداقل
جستجو
حداقل
آرشیو
حداقل
RSS

حداقل
اخبار و رویدادها
کد خبر: 258   |  دفعات بازدید : 2184   |  نظرات : 0 RSS comment feed   |   نسخه چاپی   |   ارسال به دوستان  

دکتر میرزاده: افزایش حداقلی شهریه کاملا قانونی و لازمه توسعه دانشگاه آزاداسلامی است/ باید از روش های عوام فریبانه در بحث شهریه دانشجویان، پرهیز کنیم

29 شهریور, 1393
دکتر میرزاده: افزایش حداقلی شهریه کاملا قانونی و لازمه توسعه دانشگاه آزاداسلامی است/ باید از روش های عوام فریبانه در بحث شهریه دانشجویان، پرهیز کنیم

 

دکتر میرزاده با تاکید براینکه باید از روش های عوام فریبانه در بحث شهریه دانشجویان، پرهیز کنیم، اظهار داشت: افزایش صورت گرفته در شهریه دانشجویان موضوعی کاملا قانونی، حداقلی و لازمه توسعه دانشگاه است.

 

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی دانشگاه آزاداسلامی، دکترحمید میرزاده رییس دانشگاه آزاداسلامی، با اشاره به جلسه هیات امنای استان های خراسان رضوی، شمالی و جنوبی که در جوار بارگاه ثامن الحجج علی بن موسی الرضا(ع) و با حضور آیت الله هاشمی رفسنجانی رییس هیات امنای دانشگاه آزاداسلامی برگزار شد، اظهار داشت: از مساعدت آیت الله واعظ طبسی تولیت آستان قدس رضوی و سایر دست اندرکاران این همایش و همچنین از حضور اعضا و معاونان دانشگاه و مدیران سازمان مرکزی در برگزاری با شکوه این مراسم قدردانی می کنم.

رییس دانشگاه آزاداسلامی در جلسه هیات رییسه دانشگاه آزاداسلامی که صبح امروز با حضور معاونان برگزار شد، ضمن ابراز مراتب شکرگزاری به خاطر سلامتی و رفع کسالت مقام معظم رهبری، دوام توفیقات و سلامتی ایشان را از خداوند متعال خواستار شد.

دکتر میرزاده با بیان اینکه احساس مسئولیت مشترک یکی از مولفه های اساسی در مدیریت دانشگاه آزاداسلامی، به شمار می رود، گفت: شناخت کامل معاونان دانشگاه از فعالیت های جاری و زیربنایی دانشگاه به منظور دفاع و حمایت از عملکرد دانشگاه از ضروریات است.

عده ای از اینکه مجددا دانشگاه در مسیر رشد و بالندگی قرار گرفته، ناراضی اند

وی با دعوت از همکاران خود به تبلیغ واقعی عملکرد دانشگاه و عدم اکتفا به رسانه های وابسته به دانشگاه، برخی هجمه ها به دانشگاه آزاداسلامی را به واسطه حضور رییس هیات امنا دانست و افزود: عده ای قصد داشتند تا دانشگاه را با تصمیمات خود به زوال بکشانند و هم اکنون آنها از اینکه دانشگاه مجددا در مسیر رشد و بالندگی و توسعه قرار گرفته است، ناراضی اند و احیای جایگاه علمی و اجتماعی دانشگاه را بر نمی تابند.

رییس دانشگاه آزاداسلامی، با بیان اینکه برخی از رسانه های خاص خبری تمام همت خود را وقف نقد عملکرد دانشگاه کرده و در سایه هجمه های خبری ناروا چشم بر موفقیت های دانشگاه و تلاش های صورت گرفته در طول یک سال اخیر و همچنین نحوه فعالیت سایر نهادهای دانشگاهی کشور بسته اند، گفت: از این دسته از رسانه ها سپاسگزاریم چرا که آنها، مجموعه مدیریتی دانشگاه آزاداسلامی را در نیل به اهداف خود مصمم تر ساخته اند.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی افزود: این امر در حالی است که 2600 دانشگاه در ایران حتی واحدهای وابسته به دولت در پردیس های شبانه و خودگردان شهریه هایی تا دو برابر شهریه دانشگاه آزاد اسلامی از دانشجویان مطالبه کرده اند، اما تنها دانشگاه آزاد مورد هجمه تبلیغاتی صدا و سیما و سایت های همسو قرار گرفته است.

وی با اعلام رضایت از فعالیت معاونان و همکاران خود در آستانه یک سالگی مدیریت جدید دانشگاه، اظهار امیدواری کرد: روز به روز مشکلات و موانعی که در آغاز راه وجود داشت برطرف خواهد شد.

باید از روش های عوام فریبانه در بحث شهریه دانشجویان، پرهیز کنیم

دکتر میرزاده با تاکید براینکه باید از روش های عوام فریبانه در بحث شهریه دانشجویان، پرهیز کنیم، اظهار داشت: افزایش صورت گرفته در شهریه دانشجویان موضوعی کاملا قانونی، حداقلی و لازمه توسعه دانشگاه است. وی با بیان اینکه در شرایطی که قریب به نیمی از واحدهای دانشگاه آزاداسلامی در مرز ورشکستگی قرار گرفته و نرخ تورم چندین سال اخیر در همه وجوه زندگی فردی، اجتماعی و ... تاثیر گذار بوده است، در نتیجه تصمیمات مدیریت قبلی و توقف در پروژه های عمرانی دانشگاه مانند فضاهای آموزشی، کارگاه ها، بیمارستان ها موجب شده بیش از 750 میلیارد تومان زیان به مجموعه دانشگاه آزاداسلامی و قریب 11 هزار میلیارد ریال کسری بودجه وارد شود.

رییس دانشگاه آزاداسلامی، افزود: با این وجود هیات امنای دانشگاه آزاداسلامی، که وزراي علوم، تحقيقات و فناوري و بهداشت، درمان و آموزش پزشكي نيز در آن عضويت دارند به افزایش حداقلی 15 درصد نرخ شهریه که بسیار کمتر از شهریه دانشگاه های غیر دولتی، غیر انتفاعی و پردیس های خودگران دانشگاه های دولتی است، اکتفا کرده اند.

در این جلسه گزارش هایی مربوط به ساخت بیمارستان های دانشگاه، گزارش معاونان هماهنگی استان تهران ارائه و بررسی شد. همچنین درباره رشته های دکترا، نحوه بهره گیری از توانمندی های اساتید، اعضای هیات علمی و ... بحث و تبادل نظر شد.

گروه : عمومی  |  
دکتر میرزاده: افزایش حداقلی شهریه کاملا قانونی و لازمه توسعه دانشگاه آزاداسلامی است/ باید از روش های عوام فریبانه در بحث شهریه دانشجویان، پرهیز کنیم
امتیاز دهی
نظرات
در حال حاظر نظری وجود ندارد. اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر

دی ان ان