ورود یکشنبه ، 6 مهر ، 1399
حداقل
جستجو
حداقل
آرشیو
حداقل
RSS

حداقل
اخبار و رویدادها
کد خبر: 250   |  دفعات بازدید : 2800   |  نظرات : 0 RSS comment feed   |   نسخه چاپی   |   ارسال به دوستان  

ثبت نام آزمون دانشگاه آزاد اسلامی تا سه‌شنبه تمدید شد

02 شهریور, 1393
ثبت نام آزمون دانشگاه آزاد اسلامی تا سه‌شنبه تمدید شد

خبرگزاری آنا: معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی از تمدید ثبت نام با آزمون و بدون آزمون داوطلبان شرکت کننده در آزمون سراسری سال ۹۳ تا سه‌شنبه چهارم شهریور جاری خبر داد.

دکتر مجتبی علوی فاضل در گفتگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا اظهار کرد: ثبت نام با آزمون و بدون آزمون داوطلبان شرکت کننده در آزمون سراسری سال 93 دانشگاه آزاد که تا یکم شهریور(امروز) اعلام شده بود، تا روز سه‌شنبه 4 شهریور جاری تمدید شد و هر داوطلب می‌تواند با مراجعه به سایت مرکز  آزمون به آدرس www.azmoon.org و با تهیه کارت اعتباری، رشته محل‌های مورد نظر خود را انتخاب و ثبت نام کند.

وی با اشاره به اینکه در ثبت نام بدون آزمون رشته‌های کارشناسی هر داوطلب می‌تواند چند گزینه را برای گزینش دوره‌‌های بدون آزمون انتخاب کند، گفت: داوطلبان مقطع کارشناسی پیوسته می‌توانند 10 رشته محل را از یک مجموعه آموزشی با توجه به دفترچه ثبت نام انتخاب کنند.

علوی فاضل ادامه داد: داوطلبانی که علاقه‌مند به ثبت نام در چند مجموعه آموزشی هستند می‌توانند با خرید کارت اعتباری جداگانه به صورت آنلاین و الکترونیکی از سایت مرکز آزمون دانشگاه آزاد نسبت به ثبت نام خود در آن مجموعه اقدام کنند.

معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد خاطرنشان کرد: برای ثبت نام در رشته‌های بدون آزمون هیچ محدودیتی وجود ندارد و مخاطبان با هر شغل و سنی می‌توانند برای ادامه تحصیل در دانشگاه آزاد اقدام کنند.

علوی فاضل درخصوص داوطلبان مشمول نیز گفت: برای پذیرفته شدگان بدون آزمون مطابق مقررات وظیفه عمومی درخواست معافیت تحصیلی صادر خواهد شد که به آنها این امکان را می‌دهد در رشته محل مورد نظر خود ادامه تحصیل دهند.

معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد گفت: ثبت نام رشته‌های کاردانی پیوسته و ناپیوسته نیز تا سه شنبه ادامه دارد و داوطلبان مقطع کاردانی می‌توانند با یک پرینت از ثبت نام خود در سایت، از روز شنبه 8 شهریور ماه به واحد دانشگاهی انتخابی خود مراجعه و نسبت به ثبت نام قطعی خود اقدام کنند.

وی درخصوص انتخاب رشته داوطلبان با آزمون دانشگاه آزاد گفت: هر داوطلب باید با تهیه کارت اعتباری که به صورت الکترونیکی امکان تهیه آن وجود دارد برای انتخاب رشته اقدام کند هر داوطلب مجاز است با تهیه کارت اعتباری در گروه آزمایشی خود هم به صورت تمام وقت و هم به صورت پاره وقت به صورت جداگانه انتخاب رشته کند، داوطلبان بر اساس نمره کل خود و علاقه‌مندی‌شان می‌توانند در 20 رشته محل انتخاب رشته کنند.

علوی فاضل با بیان اینکه بیش از 95 درصد رشته محل‌های دانشگاه آزاد بدون آزمون است، گفت: کمتر از 4 درصد رشته محل‌های این دانشگاه در مقاطع کاردانی، کارشناسی و دکترای حرفه‌ای که حدود 500 رشته محل می‌شود با آزمون بوده که ظرفیت آن حدود 35 هزار نفر است.

معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد با بیان اینکه در رشته‌های بدون آزمون دانشگاه محدودیت سنی و بومی وجود ندارد به آنا گفت: تنها در برخی از رشته‌ها نظیر رشته پزشکی در واحد زاهدان که از سوی وزارت بهداشت به دانشگاه آزاد ابلاغ شده است، پذیرش به صورت بومی است و یا در رشته‌ای نظیر مامایی فقط خواهران امکان پذیرش دارند و رشته دیگری نیز به نام تعمیرات موتور کشتی در واحد خارک فقط در گروه برادران پذیرش دارد.

وی با تاکید بر اینکه در رشته‌های بدون کنکور نیاز به تجانس وجود ندارد، افزود: متقاضیان تحصیل در آموزش عالی چه در کنکور شرکت کرده باشند و چه شرکت نکرده باشند می‌توانند در گزینش بدون آزمون دانشگاه آزاد شرکت کنند.

معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد با بیان اینکه معمولا 30 درصد صندلی‌های دانشگاه آزاد در مقاطع کاردانی و کارشناسی خالی می‌ماند، گفت: ولی ما همچنان در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری با انبوه متقاضیانی که بیش از ظرفیت ما هستند روبرو هستیم.

علوی فاضل، ظرفیت دانشگاه آزاد در مقطع کاردانی پیوسته را 183 هزار و 350 نفر در مقطع کاردانی ناپیوسته 177 هزار نفر، در مقطع کارشناسی ناپیوسته 171 هزار نفر، در مقطع کارشناسی پیوسته 291 هزار نفر، در مقطع کارشناسی ارشد 156 هزار و 920 نفر، در مقطع دکتری حرفه‌ای 1900 نفر و در مقطع دکتری تخصصی 17 هزارو 19 نفر عنوان کرد و به آنا گفت: کل ظرفیت دانشگاه آزاد 998 هزارو 189 نفر است.

وی با بیان اینکه در برخی از رشته‌ها تقاضا کمتر از ظرفیت است، ادامه داد: در بسیاری موارد دیگر نیز ظرفیت‌ها کمتر از تقاضا است به طور مثال در مقطع کارشناسی ارشد بیش از 500 هزار متقاضی داریم که تنها 150 هزار نفر آنان را می‌توانیم جذب کنیم.

انتهای پیام/ع

گروه : عمومی  |   امتیاز : Article Rating|  
ثبت نام آزمون دانشگاه آزاد اسلامی تا سه‌شنبه تمدید شد
امتیاز دهی
نظرات
در حال حاظر نظری وجود ندارد. اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر

دی ان ان