ورود یکشنبه ، 22 تیر ، 1399
حداقل
جستجو
حداقل
آرشیو
حداقل
RSS

حداقل
اخبار و رویدادها
کد خبر: 215   |  دفعات بازدید : 1948   |  نظرات : 0 RSS comment feed   |   نسخه چاپی   |   ارسال به دوستان  

با حضور سردار قنبري/گراميداشت آزادسازي خرمشهر در واحد كازرون

05 خرداد, 1393
                 با حضور سردار قنبري/گراميداشت آزادسازي خرمشهر در واحد كازرون

به مناسبت گراميداشت عمليات بيتالمقدس  و آزادسازي خرمشهر جلسهاي با حضور جمعی ازاساتيد در سالن كنفرانس واحد كازرون برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري آنا: سردار رحيم قنبري از آزادگان هشت سال دفاع مقدس با بيان خاطراتی  از لحظه تصرف و سقوط خرمشهر گفت: خرمشهردر آتش می سوخت حتی به بیمارستان طالقانی هم حمله کرده بودند ومجروحان را شهید می کردندوشهر بدون دفاع نظامی تنها با مقاومت مردمي وهمکاری بسيج دربرابر دشمن درنده ايستادگي می كردند .

اين فرمانده دوران دفاع مقدس افزود: دشمن در روزهاي اول توانست تا دروازه اهواز پيشروي كند و بخش مهمي از استان خوزستان را به تصرف خود درآورد.

سردار قنبري با نقل خاطراتي از آن دوران گفت: عمليات بيتالمقدس حدود 23 روز به طول انجاميد و رزمندگان در مدت 23 روز زيرآتش سنگين دشمن تونستند بيش از 90 كيلومتر طولی پیش روی داشته باشند .

وي درادامه گفت: جادههاي خرمشهر اهواز، آبادان ماهشهر، آبادان اهواز و كل دشت آزادگان در اختيار دشمن بود و بيش از 30 هزار نيروي مجهز عراق در شهر خرمشهر با تمام توان در مقابل رزمندگان مقاومت ميكردند.

يادگار هشت سال دفاع مقدس افزود: عمليات بيتالمقدس در مدت 23 روز در قالب چهار مرحله عمليات پيوسته توسط قرارگاه فتح، قرارگاه نصر و قرارگاه قدس صورت گرفت.

قنبري تصريح كرد: از راهي وارد خرمشهر شديم كه دشمن روز اول از همان راه وارد خرمشهر شده بود يعني طرف شلمچه و پل نو كه عراق فكرش هم نميكرد وارد شهر شديم.

اين آزاده دفاع مقدس اظهار داشت: رزمندگان جوانمردانه با دست خالي مقابل دشمن تا دندان مسلح ايستاد و آنان را تا داخل شهرهاي خودشان به عقب راندند.

گروه : عمومی  |  
                 با حضور سردار قنبري/گراميداشت آزادسازي خرمشهر در واحد كازرون
امتیاز دهی
نظرات
در حال حاظر نظری وجود ندارد. اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر

نام

ایمیل

وب سایت

دی ان ان