ورود دوشنبه ، 16 تیر ، 1399
حداقل
جستجو
حداقل
آرشیو
حداقل
RSS

حداقل
اخبار و رویدادها
کد خبر: 202   |  دفعات بازدید : 2266   |  نظرات : 0 RSS comment feed   |   نسخه چاپی   |   ارسال به دوستان  

طباطبایی عنوان کرد؛ ارتقای جایگاه روابط عمومی در دوره مدیریت جدید دانشگاه آزاد اسلامی

07 اردیبهشت, 1393
طباطبایی عنوان کرد؛ ارتقای جایگاه روابط عمومی در دوره مدیریت جدید دانشگاه آزاد اسلامی

خبرگزاری آنا: رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی دانشگاه آزاد در شیراز با اشاره به اهمیت جایگاه روابط عمومی از نگاه رئیس هیأت موسس و هیأت امنا دانشگاه و میرزاده گفت: خوشبختانه جایگاه روابط عمومی در چارت جدید از «دفتر» به «مرکز» ارتقا یافته است.

printنسخه چاپی

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، سیدمحمدتقی طباطبایی در نشست مشترک مدیران روابط عمومی استان های بوشهر، فارس و کهگیلویه و بویراحمد که به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز برگزار شد، با تاکید بر تقویت جایگاه روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: روابط عمومی تمامی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی باید به گونه ای فعالیت کنند که درخور شأن بزرگترین دانشگاه حضوری جهان باشد و این موضوع جز با تلاش همکاران محقق نمی شود.

طباطبایی با بیان اینکه فصل جدیدی در مدیریت دانشگاه آزاد اسلامی به وجود آمده است، گفت: همانگونه که آیت الله هاشمی رفسنجانی بنیانگذار و معمار دانشگاه آزاد اسلامی گفته اند، خواست خدا بود که دانشگاه آزاد از آن وضعیت نابسامان رها شود.

وی همچنین با اشاره به سخنان آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت: همانطور که ایشان گفته اند، دانشگاه آزاد اسلامی سرمایه ملی است و نباید دچار زد و بندهای سیاسی شود چرا که دانشگاه یک نهاد علمی است نه یک باشگاه سیاسی.

طباطبایی با بیان اینکه وظیفه امروز مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی، فراهم کردن فضایی سرشار از آرامش برای دانشجویان است، گفت: لازمه این موضوع آن است که دانشگاه از مسائل سیاسی و از دعواهای جناحی دوری کند.

وی با اشاره به اهمیت جایگاه روابط عمومی از نگاه رئیس هیأت موسس و هیأت امنا دانشگاه آزاد اسلامی و همچنین دکتر میرزاده گفت: خوشبختانه جایگاه روابط عمومی در چارت جدید از «دفتر» به «مرکز» ارتقا یافته است.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی دانشگاه آزاد اسلامی افزود: البته این ارتقای جایگاه، افزایش انتظارات را برای مدیران روابط عمومی واحدها به دنبال خواهد داشت.

وی با بیان اینکه در چارت جدید سه اداره کل اطلاع رسانی و ارتباط با رسانه، تبلیغات مراسم و ارتباطات و افکارسنجی، برای روابط عمومی در نظر گرفته شده است، گفت: با توجه به چارت جدید، شرح وظایف مدیران روابط عمومی واحدها به زودی اعلام و ساختار روا بط عمومی واحدها مورد بازنگری قرار می گیرد.

طباطبایی با اشاره به دوری از نگاه سنتی در روابط عمومی گفت: علیرغم اینکه در یک محیط علمی فعالیت می کنیم اما در برخی از مدیران همچنان نگاهی سنتی در حوزه فعالیت روابط عمومی ها وجود دارد.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه دانشگاه آزاد در رقابتی تنگاتنگ با دیگر دانشگاه ها در حوزه جذب دانشجو به سر می برد، گفت: روابط عمومی ها باید بتوانند با ابتکار عمل، تبلیغات و ارتباطات مناسب، جوانان را به سمت دانشگاه آزاد جذب کنند و این یکی از وظایف اصلی آنها به شمار می رود.

وی با اشاره به تشکیل شورای اقتصاد و سرمایه گذاری دانش بنیان در دانشگاه آزاد اسلامی توسط دکتر میرزاده اظهار داشت: این شورا با توجه به مشکلات اقتصادی دانشگاه آزاد تأسیس شد و در آن نقش روابط عمومی ها نیز تعریف شده است بدین گونه که روابط عمومی واحدها با توجه به شرایط اقلیمی خود پیشنهادهایی در راستای حل مشکلات اقتصادی واحد خود ارائه دهند.

وی با بیان اینکه بر اساس تدابیر رییس دانشگاه در حوزه اطلاع رسانی، سایت دانشگاه آزاد اسلامی مرجع اصلی اخبار دانشگاه به شمار می رود، گفت: به دستور دکتر میرزاده به زودی در این زمینه دستورالعملی به واحدها ابلاغ خواهد شد و واحدها موظفند از این به بعد اخبار خود را ابتدا برای سایت رسمی دانشگاه ارسال کنند.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی دانشگاه آزاد اسلامی درباره نحوه انتصابات در روابط عمومی های واحدها گفت: طبق ماده 13 آئین نامه جدید انتصابات دانشگاه آزاد اسلامی، تمامی عزل و نصب ها باید با تأیید روابط عمومی مرکز انجام شود. همچنین درصدد ایجاد بانک اطلاعاتی جامعی از سوابق، تحصیلات و فعالیت های کارکنان روابط عمومی واحدها هستیم.

براساس این گزارش، در این نشست مدیران روابط عمومی واحدهای سه استان فارس، کهگیلویه و بویراحمد و بوشهر به ارائه دیدگاه های خود برای بهبود عملکرد روابط عمومی ها پرداختند.

انتهای پیام/

گروه : عمومی  |  
طباطبایی عنوان کرد؛ ارتقای جایگاه روابط عمومی در دوره مدیریت جدید دانشگاه آزاد اسلامی
امتیاز دهی
نظرات
در حال حاظر نظری وجود ندارد. اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر

نام

ایمیل

وب سایت

دی ان ان