ورود یکشنبه ، 22 تیر ، 1399
حداقل
جستجو
حداقل
آرشیو
حداقل
RSS

حداقل
اخبار و رویدادها
کد خبر: 145   |  دفعات بازدید : 2687   |  نظرات : 0 RSS comment feed   |   نسخه چاپی   |   ارسال به دوستان  

حمید میرزاده : دانشگاه یک نهاد علمی است نه یک باشگاه سیاسی/باید کاری کنیم فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی به این برند علمی افتخار کنند

26 آبان, 1392
حمید میرزاده : دانشگاه یک نهاد علمی است نه یک باشگاه سیاسی/باید کاری کنیم فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی به این برند علمی افتخار کنند

 

خبرگزاری آنا: حمید میرزاده با بیان اینکه باید کاری کنیم که فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی به این برند علمی افتخار کنند ، بر ضرورت راه اندازی رشته های میان رشته ای و ارتقای استانداردهای علمی تاکید کرد.

نسخه چاپی

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، سرپرست دانشگاه آزاد  اسلامی  در نخستین  جلسه هیات امنای  استان آذربایجان غربی  ( منطقه 2 )در واحد ارومیه با بیان  این مطلب افزود :  در حال تهیه گزارشی  به شورای  عالی انقلاب فرهنگی ، هیات موسسس  و هیات امنای  دانشگاه  هستیم  که آخرین  وضعیت  دانشگاه آزاد اسلامی  را از  نظر آموزشی  ، پژوهشی   ، فرهنگی  و اداری و مالی  ارائه کنیم .

میرزاده  با بیان اینکه  99 درصد  بودجه دانشگاه از طریق شهریه  دانشجویان  تامین می شود  ، افزود :  دانشگاه آزاد اسلامی  به عنوان یکی از بزرگترین  و مهم ترین  دستاورد ها ی  انقلاب اسلامی  باید روش ها  و منش ها را تغییر داده  و به سمت روش های نوین پیش رود .

وی یاد آور شد : اکثر  دانشگاه های  اروپا و آمریکا  ، حداکثر  تا 25 درصد متکی  به شهریه دانشجویان هستند  و روند تبدیل  علم به ثروت در این کشورها بر دریافت شهریه پیشی گرفته است  .

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی  خاطر نشان کرد  : مبنای  فعالیت ما  این است که تکیه به شهریه  دانشجویان کاهش  یابد  و هیات امنای  استانی نقش مهمی  در این رابطه  دارد  ،  به طوری که  با جمع آوری  فارغ التحصیلان  دانشگاه  آزاد  در شرکت های  دانش بنیان  تبدیل  دانش به تکنولوژی  و فرآورده  را سرعت بخشد و دانشگاه هم از این حرکت از نظر مالی  و فکری پشتیبانی خواهد کرد.

وی  به هیات امناهای  استانی  پیشنهاد  داد که  بر اساس   استعداد های  هر منطقه ، رشته های  چند  نظمی  نظیر مهندس پزشکی  که جاذبه  بیشتری  دارد  را راه اندازی کنند .

میرزاده تاکید  کرد :  دانشگاه  یک نهاد علمی است  و نه یک باشگاه  سیاسی  و رابطه این  دانشگاه  و  سیاسی  کاری را باید قطع کنیم  .

وی با تاکید  بر  ارتقاء کیفیت  ، گفت : دانشگاه  واقعی ، دانشگاهی است  که  سخت گیری هایی مطابق با استاندارد های علمی  و در جهت توسعه  تحصیلات داشته باشد.

سرپرست دانشگاه آزاد  اسلامی  گفت :  اعتقاد من  تمرکز زدایی  بر مبنای  ارتقای  کیفیت است .

وی همچنین  به معضل دریاچه ارومیه  اشاره کرد  و آن را  یک غصه ملی دانست که  همه ایرانیان  باید در حل این مشکل مشارکت کنند.

میرزاده نجات دریاچه ارومیه را نیازمند مدیریت مسئولان ملی و محلی دانست و بر به کارگیری تمامی توان و ظرفیتهای دانشگاه آزاد اسلامی برای حل این بحران در صورت تمایل مسئولان تاکید کرد.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی گفت:  به دستور آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس هیات  موسس و رئیس  هیات امنای  دانشگاه آزاد اسلامی، مقرر شد  دانشگاه  آزاد اسلامی  از تمام توان  و ظرفیتهای علمی و فنی  خود برای  نجات دریاچه ارومیه  در صورت تمایل مسئولان محلی و ملی استفاده کند.

میرزاده گفت :  هیات امنای  دانشگاه ازاد اسلامی استان آذربایجان غربی  باید  به این  قضیه ورود  کند و تیمهای  تخصصی با کمک  دانشمندان  خارجی  در جهت رفع  این معضل  اقدام کنند و ما نیز در این مورد پشتیبانی می کنیم.

وی همچنین ضمن تسلیت ایام سوگواری ماه محرم ، گفت: طبق فرموده امام راحل این محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته است و خیمه گاه امام حسین(ع) مردم ما را زیر یک محور نگه داشته است که باعث دوام و قوام نظام شده است.

میرزاده گفت: پرچمدار این نهضت ، مقام معظم رهبری هستند که کشور ایران با حضور مردم و تدبیر دولت جدید عزتمند شده است که نمونه آن در اجلاس اخیر سازمان ملل  است که بیش از 200 کشور جهان حضور داشتند  ولی ایران کانون توجه جهانی قرار گرفت و این عزت حول محور حسینی  بوجود امده و ما باید قدر آن را بدانیم.

انتهای پیام/

 

گروه : عمومی  |   امتیاز : Article Rating|  
حمید میرزاده : دانشگاه یک نهاد علمی است نه یک باشگاه سیاسی/باید کاری کنیم فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی به این برند علمی افتخار کنند
امتیاز دهی
نظرات
در حال حاظر نظری وجود ندارد. اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر

نام

ایمیل

وب سایت

دی ان ان