ورود پنجشنبه ، 23 اردیبهشت ، 1400
حداقل
جستجو
حداقل
آرشیو
حداقل
RSS

حداقل
اخبار و رویدادها
کد خبر: 875   |  دفعات بازدید : 531   |  نظرات : 0 RSS comment feed   |   نسخه چاپی   |   ارسال به دوستان  

معاون دانشگاه آزاد کازرون/عوارض طلاق سال‌ها در جامعه مشکل‌آفرین است

27 فروردین, 1398

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی کازرون گفت: عوارض طلاق برای زوجین به‌ویژه فرزندان بسیار دردناک و آثار آن ممکن است سال‌ها در جامعه مشکل‌آفرین باشد.

معاون دانشگاه آزاد کازرون/عوارض طلاق سال‌ها در جامعه مشکل‌آفرین است

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی کازرون گفت: عوارض طلاق برای زوجین به‌ویژه فرزندان بسیار دردناک و آثار آن ممکن است سال‌ها در جامعه مشکل‌آفرین باشد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از کازرون، حجت‌الاسلام علی‌اکبر عارف ظهر امروز در جلسه کرسی آزاداندیشی مناظره‌ای دانشجویان با موضوع آثار مثبت و منفی طلاق در جامعه اظهار کرد: مشکلات و عوارض بعد از طلاق برای زوجین به‌ویژه فرزندان بسیار دردناک و آثار آن ممکن است سال‌ها در جامعه مشکل‌آفرین باشد؛ اما در صورتی که شرایط زندگی مشترک حاد و غیرقابل تحمل باشد، گزینه طلاق هم می‌تواند جایگزین شود.

وی افزود: مشکلات طلاق‌های عاطفی کمتر از طلاق‌های رسمی نیست و این پدیده تخریب‌گر که به‌صورت خاموش و پنهان در خیلی از خانواده‌ها نفوذ کرده و این معضل در تربیت فرزندان هم اثرگذار بوده و آمار آن خیلی بیشتر از آمار طلاق‌های رسمی در کشور است.

دانشجوی مخالف امر طلاق نیز با بیان مشکلات و عوارض بعد از طلاق در خانواده و جامعه گفت: طلاق از نظر اسلام حلال است؛ اما به‌عنوان آخرین راه‌حل آمده و مشکلات طلاق و آثار سوء این پدیده برای فرزندان مانند آثار شوم مرگ یکی از والدین یا هر دو در زندگی آنها محسوب می‌شود و حتی در برخی موارد برای فرزندان و خانواده‌ها بسیار مخرب‌تر از مرگ است.

زینب حیدری‌مقدم با ذکر مثالی اظهار کرد: زمانی که یکی از والدین به هر دلیلی فوت کند به‌راحتی می‌توان فرزندان را به آرامش دعوت کرد، می‌توان برای آنها از فرد فوت‌شده یک قهرمان ساخت که موجب آرامش فرزندان شود؛ اما طلاق که همیشه همراه بوده با برخورد و اصطکاک‌های فیزیکی بین والدین و ایجاد خاطرات تلخ و ترسناک برای فرزندان است در کل موجب می‌شود بچه‌های حاصل طلاق عموماً سرخورده، افسرده، گرفتار در دام فساد، اعتیاد همراه با افت تحصیلی، ترک تحصیل، بزهکاری تربیت شوند و از زندگی سالم بیزار و گریزان می‌شوند.

دانشجوی موافق انجام طلاق نیز گفت: طلاق با همه مشکلاتی که دارد؛ اما با این وجود راهی است برای برون‌رفت و برگشت از اشتباه‌های اولیه زندگی و اگر کسی راهی را اشتباه انتخاب کرد دلیلی ندارد که تا آخر عمر آن اشتباه را تکرار و ادامه دهد، کسانی که راهی برای ادامه زندگی ندارند باید طلاق را انتخاب و بعد از طلاق با انجام مشاوره صحیح و آموزش‌های لازم بعد از طلاق آرامش را به زندگی بازگردانند و بتوانند از آسیب‌های طلاق بکاهند.

زهرا کاتبی با بیان اینکه در قرآن کریم آمده است «خداوند سرنوشت هیچ قومی را تغییر نمی‌دهد مگر اینکه خودشان بخواهند» اظهار کرد: در کشور ما هر جا مشکلی پیش می‌آید آن را به گردن دیگران می‌اندازند در صورتی که ما نیازی به فرهنگ غرب و شرق نداریم و براساس فرهنگ غنی و چند هزارساله خود و با رعایت اصول و شناخت کامل از انتخاب ازدواج می‌توانیم زندگی بدون دغدغه داشته باشیم.

انتهای پیام/۴۱۲۱/۴۱۰۳/

 

گروه : عمومی  |  
معاون دانشگاه آزاد کازرون/عوارض طلاق سال‌ها در جامعه مشکل‌آفرین است
امتیاز دهی
نظرات
در حال حاظر نظری وجود ندارد. اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر

دی ان ان