ورود جمعه ، 2 آبان ، 1399
حداقل
جستجو
حداقل
آرشیو
حداقل
RSS

حداقل
اخبار و رویدادها
کد خبر: 833   |  دفعات بازدید : 658   |  نظرات : 0 RSS comment feed   |   نسخه چاپی   |   ارسال به دوستان  

فرزند شهید مفتح/غربی‌ها تلاش می‌کنند دوام انقلاب اسلامی به عدد ۴۰ نرسد

01 دی, 1397

فرزند شهید مفتح گفت: دشمنان انقلاب با تمام توان تلاش دارند که انقلاب را قبل از برگزاری مراسم جشن ۲۲ بهمن تسلیم خودشان کنند؛ اما این آرزو را به گور خواهند برد.

فرزند شهید مفتح/غربی‌ها تلاش می‌کنند دوام انقلاب اسلامی به عدد ۴۰ نرسد

فرزند شهید مفتح گفت: دشمنان انقلاب با تمام توان تلاش دارند که انقلاب را قبل از برگزاری مراسم جشن ۲۲ بهمن تسلیم خودشان کنند؛ اما این آرزو را به گور خواهند برد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از کازرون، محمدرضا مفتح که عصر امروز در مراسم وحدت حوزه و دانشگاه در دانشگاه آزاد اسلامی کازرون سخن می‌گفت با بیان اینکه عدد ۴۰ برای غربی‌ها نشان از  پایان کار است، گفت: شهید مفتح نه‌تنها وحدت و هم‌دلی بین دانشگاه و حوزه را یک اولویت مهم می‌دانست؛ بلکه تلاش زیادی برای گسترش اتحاد و انسجام بین شیعه و سنی در برنامه کاری خود داشت و با ورود به جامعه سنی‌ها و ایجاد ارتباط نزدیک با آنها تا جایی با آنها نزدیک شده بود که برچسب سنی‌بودن به وی می‌زدند.

مشاور وزیر امور خارجه افزود: اگر هرسال به مناسبت سالگرد شهید مفتح و شهیدان مطهری و بهشتی بخواهیم کارهای کلیشه‌ای و تبلیغاتی انجام دهیم، ارزشی ندارد، باید تلاش کنیم در راستای تحقق آرمان‌های آن شهدای عزیز در دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه گام برداریم و به امر تعلیم و تربیت جوانان بیشتر توجه کنیم.

وی تصریح کرد: اگر نگاهی به عملکرد چهل‌ساله خود داشته باشیم که کجا بوده‌ایم و کجا هستیم متوجه عقب‌ماندگی خود می‌شویم، هنوز نتوانسته‌ایم افرادی مانند شهیدان مطهری، مفتح و بهشتی را تربیت کنیم و برای نسل جوان آدرس آثار و کتاب‌های شهید مطهری را می‌دهیم و با وجود گذشت چهار دهه فعالیت مشکلاتی برطرف نشده و یا به وجود آمده است.

وی گفت: شهیدان مفتح، مطهری و بهشتی اسطوره و استوانه انقلاب و از رهبران فکری جامعه بودند و آینده‌نگری خوبی داشتند؛ اما متأسفانه در ابتدای راه آنان را شهید کردند و حتی نخستین مراسم سالگرد انقلاب را هم ندیدند، وظیفه‌ داریم در مسیر آنان انقلاب را به اهدافی که داشته برسانیم

فرزند شهید مفتح افزود: شهید مفتح ابتدا که به قم آمدند دغدغه ارتباط با جوانان را مطرح کردند و در نخستین فرصت مدرسه‌ و بعد  کانون‌ها و حلقه‌های فعال آزادیخواهی که فقط افکار مجاز به فعالیت بودند، تشکیل و راه‌اندازی کرد و در جذب جوانان از روشی منحصربه‌فرد استفاده و سعی می‌کرد ابتدا جوانان را با هر ایده و عقیده‌ای بدون اینکه بخواهند ارزیابی از تفکر آنان شود، جذب و با ایجاد ارتباط صمیمی در راستای هدایت آنها تلاش می‌کردند.

امام‌ جمعه کازرون نیز پیش از سخنان فرزند شهید مفتح در خصوص نقش شهید مفتح در پیروزی انقلاب اسلامی، ضرورت وحدت و همکاری بیشتر بین حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌ها را از دیدگاه شهید مفتح تشریح و ضرورت تأمل بیشتر این دو بال علم و معرفت را در جامعه امروزی یک امر بسیار مهم دانست.

حجت‌الاسلام محمد خرسند با بیان اینکه منظور از ایجاد وحدت بین حوزه و دانشگاه یکی شدن این دو نیست؛ بلکه باید این ضرورت سال‌ها احساس و تنها به‌صورت شعار انجام می‌شود، گفت: این شعار باید به حالت عمل و از شعار خارج شود، حضور و فعالیت روحانیون در دانشگاه و بالعکس باید بیشتر شود و در این شهرستان دیگر دانشگاه‌ها هم باید مانند دانشگاه آزاد مشارکت و فعالیت کنند.

انتهای پیام/۴۱۱۷/۴۰۶۲

 

گروه : عمومی  |  
فرزند شهید مفتح/غربی‌ها تلاش می‌کنند دوام انقلاب اسلامی به عدد ۴۰ نرسدفرزند شهید مفتح/غربی‌ها تلاش می‌کنند دوام انقلاب اسلامی به عدد ۴۰ نرسدفرزند شهید مفتح/غربی‌ها تلاش می‌کنند دوام انقلاب اسلامی به عدد ۴۰ نرسد
امتیاز دهی
نظرات
در حال حاظر نظری وجود ندارد. اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر

دی ان ان