ورود پنجشنبه ، 23 اردیبهشت ، 1400
حداقل
جستجو
حداقل
آرشیو
حداقل
RSS

حداقل
اخبار و رویدادها
کد خبر: 129   |  دفعات بازدید : 2757   |  نظرات : 0 RSS comment feed   |   نسخه چاپی   |   ارسال به دوستان  

حجت الاسلام سید حسن خمینی:شادابی سیاسی لازمه حرکت در دانشگاه آزاد است/دانشگاه آزاد یک دانشگاه نیست بلکه یک وزارت علوم است

06 مهر, 1392
حجت الاسلام سید حسن خمینی:شادابی سیاسی لازمه حرکت در دانشگاه آزاد است/دانشگاه آزاد یک دانشگاه نیست بلکه یک وزارت علوم است

 

خبرگزاری آنا:حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی با تاکید بر اینکه دانشگاه آزاد یک دانشگاه نیست بلکه یک وزارت علوم است،‌ خاطر نشان کرد: باید همواره مشکلات امروزمان را بررسی کنیم و اینکه از هم تعریف کنیم کار مهمی انجام نداده‌ایم.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی در مراسم تودیع و معارفه رییس دانشگاه آزاد اسلامی، با اشاره به نحوه تاسیس دانشگاه آزاد گفت: دانشگاه آزاد با اهدایی امام (ره) شروع شد که دارای ویژگی‌های بسیاری است.

وی با بیان اینکه در آن روزها مشکلات جامعه به رسمیت شناخته شد، اظهار کرد: آن روزها با توجه به گرایشات سیاسی و اقتصادی و نگاهی که به بخش خصوصی وجود داشت دانشگاه آزاد تاسیس شد و آن در زمانی بود که حتی مدارس غیر‌انتفاعی هم وجود نداشت.

وی با بیان اینکه باید از هیئت موسس ابتدایی دانشگاه آزاد که شش نفر بودند یاد ‌کرد، خاطر نشان کرد: عنایت امام به این مسئله بسیار دقیق بود.

وی افزود: پس از شناسایی مشکل و به رسمیت شناختن آن و پذیرفتن ورود بخش خصوصی نقش آقای هاشمی بسیار پررنگ بود که در آن زمان با توجه به اینکه دولت درگیر جنگ بود آقای هاشمی با شجاعتی که داشتند به این مسئله اهتمام ورزیدند.

وی با بیان اینکه با شجاعت آقای هاشمی و توجه دقیق به این مسئله مجموعه دانشگاه آزاد ایجاد شد،‌ اظهار کرد: امروز آنچه که شاهد آن در دانشگاه آزاد هستیم همت جاسبی است که چه خوشمان بیاید و نیاید باید این مسئله با پذیریم.

وی با تاکید بر اینکه دانشگاه آزاد بدون نام جاسبی قابل تحلیل و بازیابی نیست خاطرنشان کرد:‌ جاسبی همت بزرگی برای شناسایی این مجموعه داشت.

وی افزود: هرچند مطمئنا کار بی اشکال نبوده است چرا که ما کار بی غلط نداریم اما این کار کار بزرگی است.

وی با بیان اینکه هر مجموعه‌ای برای آنکه زنده بماند باید خود را تحلیل کند اظهار کرد: این که آغاز خوبی داشتیم سرمایه است اما علت کاملی برای پایان خوبی بودن نیست.

وی با تاکید بر اینکه دانشگاه آزاد یک دانشگاه نیست بلکه یک وزارت علوم است،‌ خاطر نشان کرد: باید همواره مشکلات امروزمان را بررسی کنیم و اینکه از هم تعریف کنیم کار مهمی انجام نداده‌ایم.

خمینی با بیان اینکه باید همه ما به عنوان یک مجموعه مواردی را مورد توجه و بازنگری قرار دهیم، تصریح کرد:‌ باید معضل امروز جامعه و به رسمیت شناختن و علت یابی آن را مورد توجه قرار دهیم تا بتوانیم راه حل مناسبی برای آن پیدا کنیم.

وی افزود:‌ به هر حال در مسیر، مشکلاتی وجود دارد که باید این مشکلات را به رسمیت شناخت و برای رفع آن تلاش کرد.

عضو هیات امنای دانشگاه آزاد با تاکید بر اینکه همواره باید پیشرفت کرد، به رتبه دانشگاه آزاد در جامعه بین المللی اشاره کرد و افزود: در واقع رتبه یکی از آخر را داریم، البته این به این دلیل است که دانشگاه آزاد را به صورت یک کاسه می‌بینیم در صورتی که این واحد علوم تحقیقات جایگاه علمی بسیار بالایی دارد.

وی با بیان اینکه کم رنگ شدن اخلاق علمی در محیط‌های دانشگاهی یکی از موارد عدم پیشرفت است، اظهار کرد: البته این موضوع از استادها شروع شده و به دانشجویان رسیده است چرا که نباید چند شغلی بودن و میزان زمانی که اساتید برای دانشجویان می‌گذارند را فراموش کنیم.

وی با اشاره به بحث رفرنس دزدی اظهار کرد: امروز وقتی مطلبی را از کسی نقل می‌کنیم باید منبع آن درج شود.نوه یادگار امام (ره) با بیان اینکه ضعف فضای آموزشی ما مدرک گرایی است، خاطرنشان کرد: همه می‌خواهند با شتاب به رتبه دکتری برسند.

وی به برگزاری کرسی‌های آزاد اندیشی اشاره کرد و افزود: همه جا بحث برگزاری کرسی‌های آزاد اندیشی مطرح است ولی اصلا نمی‌دانیم که این موضوع چه شد؟ در حالی که برگزاری کرسی‌های آزاد اندیشی از تاکیدات مقام معظم رهبری است، البته نباید فراموش کرد که برگزاری این کرسی‌ها به ابزار نیاز دارد.

وی به صحبت‌های دکتر میرزاده اشاره کرد و گفت: برنامه‌های دکتر میرزاده بسیار خوب است چرا که وی معضل را که بحث کیفیت است شناخته است و به آن توجه کرده است، اما اینکه چه باید کرد در برنامه‌اش موضوعی ندیده‌ام.

وی با تاکید بر اینکه باید فضای با نشاط علمی پدید آید، خاطرنشان کرد: شادابی سیاسی لازمه حرکت در دانشگاه آزاد است که موجب افزایش کیفیت می‌شود، البته باید قوانینی وضع شود تا کسی کم کاری نکند.

وی با بیان اینکه ارتقای کیفیت نیازمند شجاعت و تصمیمات هیات امنا و همت میرزاده است اظهار کرد: از نظر همت که میرزاده چیزی کم ندارد چرا که از روزی که با او آشنا شده‌ام به پرکاری معروف است هرچند مقداری عصبانی است که آن هم باید در فضای دانشگاه تعدیل شود.

وی با تاکید بر اینکه بنای ما ترویج دین است، تصریح کرد: مشکلی که در این زمینه وجود دارد این است که دین را به صورت کاریکاتوری می‌بینیم که اسلام کاریکاتوری فرهنگ کاریکاتوری هم در پی دارد.

وی به جلسه امروز اشاره کرد و گفت: جلسه امروز مراسم تکریم دانشجو و معارفه میرزاده است، البته در مورد میرزاده صحبت‌هایی کردم ولی ادامه آن را به روز تکریم‌شان موکول می‌کنیم چون هر آمدنی رفتنی دارد.

وی به روزهای اول آشنایی‌اش با فرهاد دانشجو اشاره کرد و افزود: روز اول او را نمی‌شناختم و حتی فرد دیگری را به جای او اشتباه گرفتم ولی باید گفت که دانشجو دوره مدیریتی آرامی را سپری کردند.

وی افزود:‌ البته این به آن معنا نیست که اشکالی در برنامه‌اش نبوده است، اما نگاه مثبتی به حل قضایا داشتند و سعی می‌کردند که مسائل را حل کنند و از بین ببرند.

وی با بیان اینکه در ابتدای فعالیت "دانشجو" شرایط خوبی وجود نداشت شرایط خوبی وجود نداشت اظهار کرد: اما بعد ایشان توانست فضای صمیمی حاکم کند و در این سالها مسائل را بسیار با کرامت و بزرگواری دنبال کردند.

وی با بیان اینکه این ایام ایام گذراست اظهار کرد: واقعیت قضیه این است که این روزها عبور می‌کند اما همه ما کار می‌کنیم برای اینکه خدا از ما راضی باشد.

در پایان این مراسم از فرهاد دانشجو با اهدای هدایایی از سوی دوستان، همکاران، دانشگاه آزاد و توفیقی تقدیر شد.

همچنین  توفیقی در مراسم تکریم از فرهاد دانشجو قرآن نفیسی چاپ یونسکو به فرهاد دانشجو اهدا کرد.

انتهای پیام/

 

گروه : عمومی  |  
حجت الاسلام سید حسن خمینی:شادابی سیاسی لازمه حرکت در دانشگاه آزاد است/دانشگاه آزاد یک دانشگاه نیست بلکه یک وزارت علوم است
امتیاز دهی
نظرات
در حال حاظر نظری وجود ندارد. اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر

دی ان ان